Predohrávané 30. kolo Slovnaft extraligy

21.10.2008 Celý región

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Halaj (Heš, Kuric), 13. Halaj (Petran), 42. Richard Huna (Kriška), 60. Kriška - 11. A. Kroták (Jarolín, Fabián)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) na 10 min + DKZ za nešportové správanie
presilovky: 0:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Tornay
1770 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak, Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, B. Pohanka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, Kuric, Tomášek - Blaščík, Durdiak, F. Zúbek
Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Korenko, Bakoš - A. Kroták, Jarolín, Kolusz - Lukáč, Holečko, Martin Slovák - Marcel Haščák, Lapšanský, Buc - Bartánus, Piatak, Martin Segľa

Liptáci boli v derby podľa tabuľky extraligy favoritmi, ale v zápasoch týchto dvoch súperov to ťažko možno určiť. Lepšie hrali práve hostia, mali prvé šance, ale nedokázali ich využiť. V 5. min bol vylúčený Halaj, ale domáci Tomášek mal najväčšiu šancu na strelenie gólu. Keď sa Halaj vrátil z trestnej lavice, tečoval strelu Heša a Liptáci vyhrávali 1:0. Hra však bola úplne vyrovnaná, ani jedno mužstvo nemalo navrch a v 11. min nečakane vyrovnal Kroták. Liptáci išli o dve minúty znova do vedenia a znova Halaj tečoval strelu Lištiaka. Druhá tretina bola jednoznačne v znamení prevahy Popradčanov, ale brankár Falter Liptákov podržal. Tretiu tretinu začali lepšie domáci, už v 42. minúte Richard Huna spoza bránky figliarsky prekonal Šimonoviča a zvýšil na 3:1. Potom síce Poprad pritlačil a Falter v bránke domácich mal čo robiť, ale hostia nedokázali skórovať. V 46. minúte bol vylúčený Haščák, Liptáci sa nadýchli k veľmému náporu, ale bez efektu. Záver bol v znamení veľkého tlaku hostí, 45 sekúnd pred koncom však Kriška dal štvrtý gól do prázdnej brány hostí.

Mojmír Trličík, tréner Liptovského Mikuláša: "Stretnutie malo tri rôzne tretiny. V prvej sme boli lepším mužstvom, mohli sme dať aj viac gólov. Úprimne treba povedať, že v druhej tretine dominoval súper. Bol korčuliarsky lepší, mal aj viac šancí. My sme čakali na chybu, ktorá prišla a zvýšili sme stav na 3:1. Od tohto momentu sme už trpezlivou hrou a bojovnosťou udržiavali výsledok a gólom do prázdnej brány sme dotiahli zápas do víťazného konca. "
Tibor Turan, tréner Popradu: "V tomto zápase chlapcom nemôžem nič vyčítať. Bojovali od začiatku, v niektorých úsekoch stretnutia boli aj lepším mužstvom. Dva zlepené góly v prvej tretine nás pribrzdili a tretí bol prakticky vlastný. Od tohto momentu sme už Liptákov nemohli prekonať a štvrtý gól sme inkasovali do prázdnej brány. Pevne verím, že toto herné prekliatie už konečne zlomíme. "

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 4:5 po samostatných nájazdoch (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Pavličko (Fedor, Gavalier), 24. M. Drotár (Šechný), 27. M. Drotár (P. Segľa), 56. Bednár (Fedor, Pavličko) - 30. Török (Appel), 36. L. Říha (Török), 50. Appel (M. Macho), 55. L. Říha (Török, Babka), rozhodujúci samost. nájazd premenil Appel
Vylúčení: 8:8 na 2 min
presilovky: 1:0
rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Snášel
720 divákov

Kežmarok: Klempa - Gurčík, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Gavalier, M. Žemba, J. Hrubý, Schneider - Škovira, M. Palovčík, Mašlonka - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, Pavličko, Fedor - Jasovský, Havíra, Čížek
Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, Klepáč, I. Ďatelinka, Drgoň, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár

Obe mužstvá nechceli urobiť chybu, preto sa úvodná tretina odohrala takmer bez šancí a príliš opatrne. Iba v presilovkách videli diváci závary pred bránkami. Práve z presilovky padol aj úvodný gól zápasu, ktorý strelil Pavličko v 19. minúte. V druhej tretine sa hra podstatne zrýchlila. Úvodný tlak hostí so snahou o rýchle vyrovnanie zažehnal Drotár, ktorý dal za tri minúty dva góly a posunul Kežmarok do nečakaného trojgólového vedenia. Martin však nezložil zbrane a zásluhou strely Töröka od modrej a Říhu z brejku znížil na 3:2 a zrazu zápas dostal nový náboj. Martin v závere tretiny nevyužil presilovku a tak sa stav 3:2 pre Kežmarok nezmenil. Tretiu tretinu začali náporom hostia, no domáci ich umne vytláčali zo streleckých pozícií. Vydržalo im to do 50. minúty, kedy Appel prekvapil Klempu a bolo vyrovnané - 3:3. O päť minút už bolo 4:4. Najskôr Říha posunul Martin prvýkrát do vedenia, ale už o 57 sekúnd vyrovnal Bednár a tento stav vydržal až do konca tretiny. V predĺžení mali najväčšie šance domáci Šechný a Pavličko, no nedali ani do prázdnej bránky a tak o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich boli šťastnejší Martinčania.

Vladimír Klinga, tréner Kežmarku: "Zápas sme začali dobre, vyhrávali sme 3:0, no nepoistili sme to štvrtým gólom a potom sme sa zľakli víťazstva nad kvalitným súperom. Som rád, že sme za stavu 3:4 ešte zmobilizovali sily a vyrovnali. Penalty sú už vabank, tam už vyhráva štastnejší. "
Ladislav Spišiak, tréner Martina: "Vedel som, že keď nepodáme dobrý výkon, budeme mať problémy. Začali sme veľmi laxne, pol zápasu som sa za svoje mužstvo hanbil. Po oddychom čase sme sa však prebrali, keď prehrávame 0:3, musíme byť spokojní aj s víťazstvom po samostatných nájazdoch. "

Dukla Trenčín - HC Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 18. Húževka (J. Kopecký, Kmiť)
Vylúčení: 4:5 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Orolin
2610 divákov

Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Fatyka, Gábriš, Bobček, Urban, J. Mikuš, J. Liška - Čacho, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, O. Ďuriš - Radulay, M. Trochta, Lelenas - L. Ružička, Marek Haščák, Paroulek
Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, J. Tabaček - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda

HK Ardo Nitra - HC´05 Banská Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:2,1 :0 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. T. Chrenko (Hranáč), 9. Gálik (Bednařík, Poláček), 59. Rumpel (T. Chrenko, Hranáč) - 10. M. Dian, 24. Bulík (Pardavý), 26. Ižvolt (Štolc), víťazný nájazd premenil Jánoš.
rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach
1979 divákov

Nitra: Falta - Hranáč, Poláček, M. Školiak, Halász, M. Výborný, Rais, König - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Gálik, Bednařík, Rumpel - Hronský, Poljaček, H. Ručkay - Barčák, Čunderlík, Ecker
B. Bystrica: I. Petrík - Mocek, Rimmel, V. Vlk, A. Mrena, Brumerčík, Biro, Tomaška, Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - Jánoš, Ľ. Sabol, Igor Majeský - M. Dian, Češík, Škvaridlo - J. Babic, Štolc, M. Ižvolt

HK 36 Skalica - MsHK Garmin Žilina 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Góly: 9. Pašek (R. Hartmann, T. Višňovský), 47. J. Mikúš (R. Školiak, Pálffy), 52. Jendek (Škadra) - 43. Važan (Sivák, I. Droppa)
Vylúčení: 5:6 na 2 min
rozhodovali: Rudý - Müllner, Jankovič
1897 divákov

Skalica: Rybár - M. Ivičič, Gründling, Beňa, Jendek, Škadra, Ďurák, Gula, Škápik - Pálffy, Kutálek, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Šátek - T. Višňovský, Pašek, R. Hartmann - F. Novák, Horský, Hollý
Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek, Horák - R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, Koložváry, M. Kokavec - Jabrocký, Brandis, Važan - Hajnik, Valášek, V. Baláž

1. HC Košice 17 11 4 0 2 67:34 41
2. HKM a.s. Zvolen 17 11 1 2 3 66:44 37
3. MHk 32 L. Mikuláš 16 10 2 1 3 59:42 35
4. MHC Martin a.s. 16 8 2 3 3 55:44 31